Gusto İskoçya Gezisi

Türkiye’nin ilk içki yazarı, “A’dan Z’ye Viski” kitabının sahibi ve İskoç Viski Çanağı Muhafızları (Keepers of the Quaich) derneği üyesi Mehmet Yalçın, bir kez daha viskiseverleri İskoçya’nın bu enfes içkisinin sırlarını birlikte keşfetmeye davet ediyor. 15 yıldır süren Gusto Viski Kursları’nın eğitmeni Yalçın’ın rehberlik edeceği, daha önce Lowlands ve Islay’ya yapılan gezilerin bu üçüncüsünde, Highland’in ve Speyside’ın efsanevî damıtımevleri Glenmorangie, GlenAllachie, Tomatin, GlenDronach’ ın yanısıra halihazırda en yüksek rakımda viski şişeleyen Dalwhinnie ve halen çalışan en eski damıtımevi olan Strathisla ziyaret edilerek seçme viskileri tadılacak.

25 Eylül Çarşamba sabahı İstanbul’dan Edinburgh’a uçulacak gezide 5 gün boyunca Highland Bölgesi gezilecek, 6 seçkin ziyaret ve tadım yapılarak 29 Eylül Pazar akşamı Istanbul’a dönülecek.

İskoçya’nın en güzel mevsimlerinden birinde, muhteşem doğasının koynunda gözümüz, adeta oksijenle beslenmiş doğal ürünleri ile gönlümüz doyacak. Bu güzel ülkenin ünlü yabani somonları, Angus sığırlarından biftekleri, şahane deniz ürünleri ve dillere destan geyik etleri tadılacak…

Bilgi almak ve kayıt yaptırmak isteyenlerin, Gusto’nun
0212 237 01 12 – 237 01 17, 0545 353 96 70 numaralı telefonlarından
Sezgin Bolat’ı aramaları rica olunur.

Detaylı Bilgi (PDF)