“Kırmızıların Kralı Cabernet Sauvignon” temalı Gusto Şarap Günü, 23 Ekim Cumartesi günü yapılacak…

“A’dan Z’ye Şarap” kitabının yazarı Mehmet Yalçın yönetiminde Türkiye’nin 12 en seçkin Cabernet’si tadılarak keşfedilecek…

Bordo şatolarının efsane kırmızılarına da, Kaliforniya’nın onlara rakip çıkan Napa Vadisi şaraplarına da hayat veriyor. Dünyanın hemen tüm şarap bölgelerine dikildiği gibi, bir süredir Türkiye’de de iddialı örnekleri üretiliyor. “Kırmızıların Kralı” Cabernet Sauvignon’dan söz ediyoruz.

Bordo kökenli bu en prestijli siyah üzümden yapılan ve çoğu dünya çapındaki yarışmalardan altın madalyalar kazanan Türk şarapları, 23 Ekim Cumartesi öğleden sonra yapılacak Gusto Şarap Günü’nde tadılacak. Arcadia, Büyülübağ, Chamlija, Doluca, Kavaklıdere, Kayra, Likya, Porta Caeli, Selendi, Sevilen, Suvla ve Vinkara firmalarının Cabernet’lerine Fransız stili seçkin peynirler eşlik edecek, dileyen konuklarla tadımın ardından yine farklı şarapların tadılacağı bir akşam yemeği de yenilecek.

Levent’teki Şans Restaurant’ın sosyal mesafeli ve hijyenik özel salonunda 23 Ekim Cumartesi 16.00-18.30 saatlerinde yapılacak Gusto Şarap Günü’nün kişi başına bedeli 500 TL’dir. Tadım sonrası yemeği bu rakama dahil değildir.

Katılanlara sertifika da sunulacak Gusto Şarap Günü’ne rezervasyon için 0212.237 01 12-17 ve 0545.353 96 70 no’lu telefonlarından Sezgin Bolat’ı arayınız.


Menü

Gusto Şarap Günü Cabernet Sauvignon Tadım Sonrası Yemeği

23 Ekim 2021, 19.00, Şans Restaurant
Şef: Melda Farımaz

Odun Ateşinde Tütsülenmiş Dana Karpaçyo

ile

Arcadia Pinot Gris 2019

*

12 Saatte Pişen Dana Kaburga, Limon Kabuklu Rizotto,

Konkase Domates Konfi

ile

Kayra Versus Dedeçeşme Blend 2018

*

Kırmızı Orman Meyvesi Soslu Espresso ve Çikolata Mus

ile

Küp Vişne Likör Şarabı

Kişi başı bedel 360 lira + Tip