Türkiye’nin en iyi rakılarını Gusto ile keşfedin…


Gusto Rakı Günü, 7 Haziran Pazartesi akşamı ONLINE olarak yapılacak…

Millî içkimiz rakının en iyileri hangileri? Hangi rakı, nasıl içilmeli? Rakıya buz konmalı mı, konmamalı mı? Rakının en iyi mezesi nedir? “Göbek rakısı” diye bir şey var mıdır? Meşe fıçıda yıllanmak, rakıya bir özellik katar mı?

Bu ve bunun gibi rakıyla ilgili merak edilen pek çok sorunun cevabının verileceği Türkiye’nin ilk “rakı günleri”nin onbirincisi, 7 Haziran Pazartesi akşamı 20.30 – 22.30 saatleri arasında, zoom programı üzerinden online olarak yapılacak. Türkiye’nin en iyi 10 rakısının karşılaştırmalı olarak tadılacağı 2 saatlik seansta, rakılara Cibalikapı Balıkçısı’nın özel hazırladığı topik, tarama, kaya koruğu, fava ve acılı borani mezeleri eşlik edecek.

Gusto Yayın Yönetmeni Mehmet Yalçın’ın yönetimindeki tadımda, Türkiye’nin en tecrübeli içki uzmanlarından, uzun yıllar rakı fabrikalarının yönetimlerini üstlenmiş olan Kerim Yanık da bulunacak ve rakı ile ilgili bilinmeyenleri gün yüzüne çıkaracak. Rakı ve meyhane kültürü ile ilgili bir belgesel film de gösterilecek.

Gusto Rakı Günü’ne her katılana rakı ile ilgili en değerli kaynak Rakı Ansiklopedisi ile Kerim Yanık’ın yeni çıkan “Rakıların Başı Dönüyor” kitapları armağan edilecek. Kitaplarla birlikte katılım sertifikası, 10 ayrı rakı örneği, 5 ayrı kavanoz meze ve Gusto Rakı Notları da evlere gönderilecek. Kontenjanı 40 kişiyle sınırlı olan etkinliğe katılım  bedeli, kişi başına 600 TL.

Rezervasyon için, 0212 237 01 12 – 237 01 17 ya da 0545 353 96 70 no’lu telefonlarından
Sezgin Bolat’ı
arayınız.