Türkiye’nin en yeni ve en iyi rakılarını Gusto ile keşfedin…

Gusto Rakı Günü, 27 Ocak Perşembe akşamı ONLINE olarak yapılacak…

Millî içkimiz rakının en iyileri hangileri? Hangi rakı, nasıl içilmeli? Rakıya buz konmalı mı, konmamalı mı? Rakının en iyi mezesi nedir? “Göbek rakısı” diye bir şey var mıdır? Meşe fıçıda yıllanmak, rakıya bir özellik katar mı? İdeal rakı mezeleri hangileridir?

Bu ve bunun gibi rakıyla ilgili merak edilen pek çok sorunun cevabının verileceği Türkiye’nin ilk “rakı günleri”nin en yenisi, 27 Ocak Perşembe akşamı 19.30 – 22.30 saatleri arasında, zoom programı üzerinden online olarak yapılacak. Yeni Rakı Giz ve Uzun Demleme, Prototip, Beylerbeyi Tera Gold, Efe 5 Yıllık, Saki Premium ve Mercan’ın da aralarında olduğu Türkiye’nin en yeni 10 rakısının karşılaştırmalı olarak tadılacağı 2 saatlik seansta, rakılara Cibalikapı Balıkçısı’nın özel hazırladığı topik, uskumru çiroz, Girit ezme, kaya koruğu ve fava mezeleri eşlik edecek.

Gusto Yayın Yönetmeni Mehmet Yalçın’ın yönetimindeki tadımda, Türkiye’nin en tecrübeli içki uzmanlarından, uzun yıllar rakı fabrikalarının yönetimlerini üstlenmiş olan Kerim Yanık da bulunacak ve rakı ile ilgili bilinmeyenleri gün yüzüne çıkaracak. Rakı ve meyhane kültürü ile ilgili bir film ve rakı tarihimizden çarpıcı fotoğraflar da gösterilecek.

Her katılana Türkiye’deki rakı ile ilgili en değerli kaynak olan Rakı Ansiklopedisi’nin armağan edileceği ve “Rakı Tadımı” sertifikasının da verileceği Gusto Rakı Günü’nde 10 ayrı rakı örneği, 5 ayrı kavanoz meze, ansiklopedi, sertifika ve Gusto Rakı Notları evlere gönderilecektir. Kontenjan 40 kişiyle sınırlıdır. Katılım bedeli, kişi başına 950 TL’dir.


Rezervasyon için, 0212 237 01 12 – 237 01 17 ya da 0545 353 96 70 no’lu telefonlarından Sezgin Bolat’ı arayınız.