Gusto Şarap Kursları’nın ONLINE II. Etap’ı 17 Şubat Çarşamba akşamı evinizde başlıyor…

II. Etap’ta dünyanın dört yanından şaraplar tadılacak.

Zoom programı üzerinden yapılacak kursta 4 büyük şişe farklı ithal şarap, eşlikçileri peynir ve şarküteriler, Nude kristalin tadım kadehleri ve eğitim materyalleri kursiyerlerin evlerine gönderiliyor…

Türkiye’nin içki kültürü dergisi Gusto’nun kurduğu ve 19. yılına giren Şarap Kursları’nın “Bölge Bölge Dünya Şarapları” temalı yeni I. Etap’ı, online olarak 17 Şubat 2021 Çarşamba akşamı 20.00’de başlıyor. Gusto Yayın Yönetmeni Mehmet Yalçın’ın vereceği ve Zoom programı üzerinden online olarak yapılacak kursta tadılacak şaraplar, onlara eşlik edecek peynir ve şarküteriler, Nude kristalin tadım kadehleri ve eğitim materyalleri katılımcıların adreslerine gönderilecek.

4 hafta boyu 2’şer saatlik seanslarla sürecek kursta her hafta 75 santilitrelik bir şişe ithal şarap açılarak tadılacak, şaraba uygun lezzetler de onlara eşlik ederek Dünya’nın farklı şaraplarının yemek uyumları üzerinde de durulacak.

Türlerinin iyi ve ideal olgunluktaki örneklerinden seçilen şaraplar tadılırken şarap bölgeleri tek tek tanıtılacak, katılımcılara ülkelerin ve şarap bölgelerinin haritaları ve tanıtım notları da verilecek. Şarap bölgeleriyle ilgili videolar da görsel açıdan kursu zenginleştirecek.

Katılım için I. Etap’ı bitirmenin gerekmediği, temel şarap kültürüne sahip her şarapseverin katılabileceği kursun programı şöyle:

  1. seans (17 Şubat Çarşamba) :

Avrupa Şarapları (Fransa hariç; İtalya, İspanya, Almanya, Portekiz, Yunanistan)
Bir İtalyan Chianti şarabının tadımı eşliğinde.

  1. seans (24 Şubat Çarşamba) :

Yeni Dünya Şarapları (Arjantin, Avustralya, Güney Afrika, Şili ve Kaliforniya)
Bir Avustralya Şiraz şarabının tadımı eşliğinde.

  1. seans (3 Mart Çarşamba) :

Fransız Şarapları (Bordeaux hariç, Alsace, Chablis, Beaujolais, Burgonya, Sancerre, Côtes-du-Rhône, Châteauneuf du Pape…)
Bir Languedoc-Roussillon şarabının tadımı eşliğinde.

  1. Seans (10 Mart Çarşamba) :

Bordeaux şarapları (Bordeaux, Medoc, Margaux, St. Emilion, Côtes de Castillon, Sauternes)
Bir Bordeaux şarabının tadımı eşliğinde.

Katılım bedeli kişi başına 1.800 TL’dir. II. Etap Gusto Şarap Kursu’na kursuna katılanlara “Gümüş Sertifika” verilecek ve II. Etap’ı “Büyük Şaraplar” temalı bir III. Etap takip edecektir. Gusto Şarap Kursları’nın II. Etap’ını bitirenler, yer olduğu taktirde Gusto Şarap Kulübü’ne de katılma hakkı kazanacaklar.

Online II. Etap’a kayıt yaptırmak isteyenler, [email protected]’ye başvurabilecek ya da Gusto’nun 0212.237 01 12 – 237 01 17 ve 0545.353 96 70 numaralı telefonlarından Sezgin Bolat’ı arayabilecekler.

  • Online Gusto Şarap Kursu’na katılanların adreslerine 75’lik tam şişelerde 4 adet tadım şarabı, 2 adet uluslararası standartlarda Nude kristalin tadım bardağı, Gusto Şarap Kursları’nın temel eğitim notları, bölge bölge şarap haritaları, tadım altlıkları ve finalde katılım sertifikası gönderilecektir. Kargo bedelleri Gusto’ya aittir. Seanslar 2’şer saat sürecektir.