Türkiye’nin en yeni ve en iyi rakılarını Gusto ile keşfedin…

Gusto Rakı Günü, 17 Kasım Çarşamba akşamı Levent’te yapılacak…

Millî içkimiz rakının en yenileri ve en iyileri hangileri? Hangi rakı nasıl içilmeli? Rakıya buz konmalı mı? Rakının en iyi mezesi nedir? “Göbek rakısı” gerçekten var mıdır? Meşe fıçıda yıllanmak, rakıya bir özellik katar mı?

Bu ve bunun gibi rakıyla ilgili merak edilen pek çok sorunun cevabının verileceği Gusto Rakı Günleri’nin en yenisi, 17 Kasım Çarşamba 18.30-21.00 saatleri arasında, Levent’teki Şans Restaurant’ın üst katındaki özel salonda yapılacak. Yeni Rakı Giz ve Uzun Demleme, Prototip, Beylerbeyi Kalecik Karası, Efe 5 Yıllık, Saki Premium ve Mercan’ın da aralarında bulunduğu Türkiye’nin en iyi 12 rakısının karşılaştırmalı olarak tadılacağı seansta, rakılara ançüez, tarama, lakerda, peynir ve beyaz leblebi gibi klasik mezelerin yanı sıra sürpriz tadlar da eşlik edecek.

Gusto Yayın Yönetmeni Mehmet Yalçın’ın yönetimindeki 2.5 saatlik tadımda, konuklara Türkiye’deki rakı ile ilgili en değerli kaynak olan Rakı Ansiklopedisi de armağan edilecek.

Tadımın ardından, dileyen konuklarla birlikte Şans Restaurant’ın giriş katında ünlü şef Melda Farımaz’ın hazırlayacağı fiks menülü bir yemek de alınacak.

Katılımcılara “Rakı Tadımı” sertifikasının da verileceği Gusto Rakı Tadımı için kontenjan 24 kişiyle sınırlıdır. Katılım bedeli, kişi başına 600 TL’dir. Katılım bedeline tadım sonrasındaki yemek dahil değildir.


Rezervasyon için, 0212 237 01 12 – 237 01 17 ya da 0545 353 96 70 no’lu telefonlardan Sezgin Bolat’ı arayınız.