Dünyanın en zarif aromalı içkisi konyak, Gusto ile keşfedilecek

Gusto Konyak Günü, 17 Nisan Pazartesi akşamı yapılacak…

Konyak gününde VSOP’den XO’ya 10 seçkin konyak ve dünya brendisi tadılacak…

Soğuk kış günlerinin en güzel, en soylu içkisi konyak, Türkiye’de ne yazık ki yeterince tanınmıyor, bilinmiyor. İçki kültürü dergisi Gusto, bu eksikliği gidermek üzere 2016’da açtığı Gusto Konyak Kursları’ndan sonra, bu zarif içkinin kültürünün tek bir seansta özetleneceği Gusto Konyak Günü’nün dördüncüsünü de düzenliyor. Gusto Yayın Yönetmeni Mehmet Yalçın’ın katılımcılara seçkin konyakları ve “konyağın kardeşi” brendileri tattıracağı seansta, bu soylu içkilerin özellikleri keşfedilecek. Konyak ve brendilere özel yapım butik çikolatalar da eşlik edecek.

Remy Martin, Martell, Courvoisier ve ABK6 gibi dünyanın en tanınmış konyaklarının ve Yunan Metaxa, Gürcü Sarajashvili gibi seçkin brendilerin tadılacağı Gusto Konyak Günü’nde, Türkiye’nin artık üretilmeyen efsanevî Tabiî Kanyak’ının 1990’lardan kalma bir örneği de yudumlanacak. Konyak Günü’nde Sovyetler Birliği döneminden kalma 1990’ların bir Ermeni brendisi de tadılacak.

17 Nisan Pazartesi akşamı, Levent’teki Şans Restaurant’ın üst katındaki özel salonda 18.30 – 21.00 saatleri arasında yapılacak Gusto Konyak Günü’nün ardından restoranda dileyen katılımcılarla fiks menülü bir yemek de yenilerek söyleşiler sürecek. Yemeğin finalinde, özel rezerv brendi ve konyaklar da yudumlanacak.

Gusto Konyak Günü’ne katılım 24 kişiyle sınırlıdır. Katılım bedeli 2.500 TL’dir. Fiks menülü yemeğin bedeli dahil değildir. Kursiyerlere kursun sonunda katılım sertifikası da verilecektir.


Detaylı bilgi almak ve katılmak isteyenlerin, 0212 237 01 12 – 237 01 17 ya da 0545 353 96 70 numaralı telefonlardan Sezgin Bolat’ı aramaları rica olunur.