Gusto Şarap Kursları’nın “Dünya Şarapları” etabı 17 Ekim Salı akşamı Levent’te başlıyor.

Kursta Bordo’dan Kaliforniya’ya bölge bölge dünyanın en ilginç şarapları tadılacak, keşfedilecek…

Gusto’nun 21. yılına giren Şarap Kursları’nın “Dünya Şarapları” temalı yeni etabı, Levent’teki Şans Wine Lounge’da 17 Ekim 2023 Salı akşamı 18.30’da başlıyor. Şans Restaurant’ın üst katında yer alan özel salonda Gusto Yayın Yönetmeni Mehmet Yalçın’ın vereceği “Bölge Bölge Dünya Şarapları” başlıklı kursta, 54 kokudan oluşan profesyonel şarap kokuları seti eşliğinde ve Nude kristalin tadım kadehleriyle, tamamen yabancı şaraplar her hafta 8’er örnek olarak tadılacak. Şarap kültürünün temellerinin de anlatılacağı kursta türlerinin iyi ve ideal olgunluktaki örnekleri tadılırken şarap bölgeleri tek tek tanıtılacak, katılımcılara ülkelerin ve şarap bölgelerinin haritaları ve tanıtım notları da verilecek. Şarap bölgeleriyle ilgili videolar da görsel açıdan kursu zenginleştirecek.

Temel şarap bilgilerinin de verileceği ve her şarapseverin katılabileceği kursun programı şöyle:

1. seans (17 Ekim Salı) :
Avrupa Şarapları (Fransa hariç; İtalya, İspanya, Almanya, Yunanistan)
Rheingau, Rioja, Chianti, Ribera del Duero, Piemonte…

2. seans (26 Ekim Perşembe) :
Yeni Dünya Şarapları
Arjantin Malbec, Avustralya Şiraz, Güney Afrika Chardonnay, Cabernet, Pinotage, Şili Carmenere, Kaliforniya Zinfandel ve Cabernet Sauvignon

3. seans (31 Ekim Salı) :
Fransız Şarapları (Bordeaux hariç)
Alsace, Chablis, Beaujolais, Burgonya, Sancerre, Côtes-du-Rhône, Châteauneuf du Pape

4. seans (7 Kasım Salı) :
Bordeaux şarapları
Bordeaux, Superieur, Medoc, St. Emilion, Graves, Sauternes

Dünya Şarapları etabına katılanlara “Gümüş Sertifika” verilecek ve bu II. etabı “Büyük Şaraplar” temalı bir III. Etap takip edecektir. Kurs ücreti 7.500 TL.’dir.


2. etaba kayıt yaptırmak isteyenlerin, Gusto’nun 0212 237 01 12 – 237 01 17 ve 0545 353 96 70 numaralı telefonlarından Sezgin Bolat’ı aramaları rica olunur.